Majówka z promilami za kierownicą

Nie wyszło na dobre trzem kierowcom, którzy podczas majowego weekendu pili alkohol, a potem kierowali samochodami. Zatrzymani przez policjantów odpowiedzą za popełnienie przestępstwa. Mają teraz prowadzone sprawy karne, a to dopiero początek ich kłopotów. 

 

 

 

Kodeks karny w artykule 178 a, jasno precyzuje: w § 1. Kto, znajdując się w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem środka odurzającego, prowadzi pojazd mechaniczny w ruchu lądowym, wodnym lub powietrznym, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2. Przepis ten zupełnie zbagatelizowali trzej kierowcy, którzy podczas „majówki” nie zapomnieli najwyraźniej o okazjach z alkoholem. Zapomnieli natomiast o tym, że jazda w takim stanie to przestępstwo. Całe szczęście, że nie doszło z ich udziałem do wypadków. Zatrzymani w porę przez policjantów zakończyli podróżowanie. Nie ma tolerancji na drodze dla pijanych kierowców, którzy wiozą śmierć.

- 01.05.15r. w Tupadłach patrol ruchu drogowego zatrzymał do kontroli  kierowcę Opla Corsy. Jadący nim 32 letni mężczyzna miał 1,72 promila alkoholu w organizmie. Tego samego dnia w Jaksicach mundurowi namierzyli  kierowcę samochodu matki Opel Vectra. Sprawdzenie jego stanu trzeźwości wykazało 1,7 promila alkoholu. 

- 02.05.15r. w Chrząstkowie gm. Gniewkowo policjanci zatrzymali do kontroli kierowcę samochodu marki Fiat Punto. Jego kierowca mężczyzna lat 43 miał 1,4 promila alkoholu w organizmie. Został zatrzymany w policyjnym areszcie. 

W momencie, gdy prowadzone przez Policję postępowania, zakończą się aktami oskarżenia dla kierowców, mogą oni spodziewać się kary pozbawienia wolności do 2 lat. 

 

st. asp. Izabella Drobniecka 

Oficer Prasowy KPP Inowrocław 

Share on Google Plus

About Kruszwiczanin

    Blogger Comment
    Facebook Comment

0 komentarze:

Prześlij komentarz