"Zamek Kruszwicki"

Zaprezentowana w ubiegłym tygodniu książka "Zamek Kruszwicki" cieszy się sporym zainteresowaniem. Dziś parę słów o jedynej publikacji tak obszernie opisującej  najważniejszy zabytek w Kruszwicy.

 

Książka została wydana przez Miejsko-Gminną Bibliotekę Publiczną im. Stanisława Przybyszewskiego w Kruszwicy, a sfinansowana z środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Rolnego na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich, Osi 4 LEADER Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013.

Jak poinformował wydawca "całkowity koszt projektu „Wydanie publikacji książkowej ukazujący lokalne dziedzictwo kulturalne i historyczne pt. Zamek Kruszwicki” wyniósł 27 635,12 zł, w tym kwota dofinansowania – 21 210,56 zł".

Autorami książki są prof. Wojciech Dzieduszycki, Maciej Maciejewski oraz dr Maciej Małachowicz. Monografia zdobiona ilustracjami opowiada całą historię zamku kruszwickiego-od momentu jego powstania do czasów współczesnych. Autorzy postarali się również aby przeprowadzić wizualizację obiektu.

{youtube}v=_zTZoqY-4pk{/youtube}

Książki "Zamek Kruszwicki" z uwagi na finansowanie z środków europejskich nie można kupić. Jak poinformował wydawca będzie można ją wygrać w konkursach organizowanych przez bibliotekę i inne instytucje kruszwickiej gminy lub wypożyczyć we wszystkich bibliotekach.W tym celu wskazane jest aby obserwować należący do MGBP fanpage oraz stronę internetową.

Share on Google Plus

About Kruszwiczanin

    Blogger Comment
    Facebook Comment

0 komentarze:

Prześlij komentarz