Karol Konopacki nagrodzony w konkursie „Policjant Służby Kryminalnej Roku 2015”.

Komendant Komisariatu Policji w Kruszwicy nadkom. Karol Konopacki nagrodzony w konkursie „Policjant Służby Kryminalnej Roku 2015”.

Pod takim właśnie tytułem w dniach 5-6 maja, odbył się wojewódzki konkurs, dla funkcjonariuszy pionu kryminalnego. Konkurs miał nową formułę, a wystartowało w nim 19 czteroosobowych drużyn policyjnych województwa kujawsko-pomorskiego. Komenda Powiatowa Policji w Inowrocławiu miała w konkursie swoich reprezentantów.

W skład poszczególnych drużyny weszli: kierownik grupy, policjant dochodzeniowy, operacyjny i technik kryminalistyki. Mundurowi rywalizowali w pięciu konkurencjach: test wiedzy, rozwiązanie kazusu, czyli ocena przyjętej kwalifikacji prawnej danej sytuacji i podjęcie działania, sprawdzian strzelecki, ocena dokładności oględzin miejsca przestępstwa i sprawdzenie umiejętności praktycznych w zakresie udzielania pierwszej pomocy.

Drużynowo zwyciężyli policjanci z KMP Bydgoszcz, miejsce drugie KPP Żnin, a trzecie KPP Nakło nad Notecią. Swój udział w konkursie mocno podkreśliła także Komenda Powiatowa Policji w Inowrocławiu.

To za sprawą nadkom. Karola Konopackiego Komendanta Komisariatu Policji w Kruszwicy, który w klasyfikacji indywidualnej zajął III miejsce. Jak sam powiedział: - zmagania powodowały duże emocje, był bardzo wysoki poziom, liczyła się oczywiście wiedza i doświadczenie. Dodatkowo obligował nas czas wykonywania zadań i podejmowania decyzji. Czwórka reprezentantów z inowrocławskiej  Policji zajęła grupowo 7 miejsce na 19 drużyn. Zwycięzcom gratulował i wręczył puchary Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Bydgoszczy nadzorujący pion kryminalny. 

(źródło KWP Bydgoszcz) 

st. asp. Izabella Drobniecka 

 

Oficer Prasowy KPP Inowrocław 

Share on Google Plus

About Kruszwiczanin

    Blogger Comment

0 komentarze:

Prześlij komentarz