Interpelacje Bartłomieja Dzwoniarkiewicza

Szereg interpelacji złożył na ostatniej sesji radny Bartłomiej Dzwoniarkiewicz. 

 

Bartłomiej Dzwoniarkiewicz reprezentują mieszkańców okregu nr 8 złożył na ostatniej sesji szereg interpelacji. Jedna z nich dotyczyła sprawy naprawienia zabytkowego Młyna Zbożowego w Chrośnie. Zabytek przejęty w kadencji 2006-2010 niszczeje od dobrych kilku lat. W ubiegłym roku sprawę  wiatraka poruszyło Nadgoplańskie Towarzystwo Historyczne, które złożyło w tej sprawie stosowne pismo zawierające także informacje z kosztorysu wystawionego na potrzeby planowanych remontów. Stowarzyszenie zwróciło wówczas uwagę, że remont całego obiektu jest niemożliwy do zrealizowania. Ważnym jest jednak aby uniemożliwić jego dalsze niszczenie. Dobrym wyjściem proponowanym przez NTH było zabezpieczenie jednej ze ścian zabytku oraz drewnianych śmigieł.

Tymczasem radny tych okolic Bartłomiej Dzwoniarkiewicz również zabrał głos w temacie wiatraka. Jego zdaniem powinno się dokończyć remont zabytku (rozpoczęty za poprzedniej kadencji-przyp.red) aby pozostawić go dla potomnych. Zabrakło jednak w interpelacji jakichkolwiek informacji dotyczących kosztów inwestycji.

Nieco specyficzną interpelacją była zgłaszana przez radnego sprawa zagospodarowania zanieczyszczonego stawu w Racicach. "Staw jest zarośnięty, zabrudzony z którego w upały wydziela się odór, poza tym nie spełnia roli zbiornika, ponieważ służą do tego hydranty. W związku z powyższym proszę o zasypanie istniejącego stawu, uporządkowanie działki, na której proponuje budowę placu zabaw dla dzieci i miejsca parkingowe"-mówił na sesji Bartłomiej Dzwoniarkiewicz. 

Oprócz tego radny interpelował również z prośbą o wsparcie finansowe kwotą 4 tysięcy złotych na organizację obchodów 90-lecia OSP w Racicach, które mają się odbyć 30 maja 2015 roku.

 

Share on Google Plus

About Kruszwiczanin

    Blogger Comment

0 komentarze:

Prześlij komentarz