Wspólnie działajmy, by poprawić bezpieczeństwo na drogach powiatu inowrocławskiego

Policja, samorządowcy i przedstawiciele różnych instytucji dyskutowali dziś nad bezpieczeństwem na drogach. Tylko wspólne działania bowiem przyniosą pozytywne efekty. 

Dziś (19.02.2015r.) z inicjatywy Komendanta Powiatowego Policji w Inowrocławiu mł.insp. Mirosława Elszkowskiego odbyło się spotkanie w siedzibie Zarządu Dróg Powiatowych w Inowrocławiu. Zaproszenie na nie przyjęli m.in. Naczelnik Wydziału Departamentu Inwestycji i Infrastruktury Drogowej Urzędu Marszałkowskiego w Toruniu Pan Grzegorz Piątek, z Zarządu Dróg Wojewódzkich w Bydgoszczy Pan Jacek Kodzis, z Wojewódzkiej Inspekcji Transportu Drogowego Pan Tomasz Glanowski, burmistrzowie i wójtowie miast i gmin, przedstawiciele poszczególnych wydziałów urzędów realizujących zadania związane z drogami. Spotkanie poprowadził Komendant Powiatowy wraz z Naczelnikiem WRD podinsp. Romanem Słowikiem i Zastępca Naczelnika WRD podkom. Sebastianem Górskim. Na wstępie Komendant podziękował wszystkim za przybycie i omówił w prezentacji stan bezpieczeństwa na drogach powiatu za 2014 rok i 2013 rok.

Następnie Komendant podkreślił, że celem spotkania jest poprawa bezpieczeństwa poprzez ograniczanie ilości wypadków oraz ich skutków, ale też poprawa infrastruktury. Zaznaczył, że wszyscy obecni przedstawiciele instytucji oraz samorządowcy uczestniczą w modelowaniu dróg. Uzasadnił, że statystyki określą, iż bezpośredni wpływ na bezpieczeństwo na drogach w 20% mają różne służby działające na drogach. Natomiast pozostały odsetek, to zachowanie użytkowników ruchu oraz infrastruktura drogowa, w tym brak przejezdności dróg i objazdów. Zaznaczył, że aby skutecznie poprawić bezpieczeństwo na drogach wszyscy wspólnie musimy podejmować działania i wymieniać się informacjami. Uczestniczący spotkania wymienili się swoimi spostrzeżeniami oraz wyrazili aprobatę do podejmowania wspólnych działań na rzecz poprawy bezpieczeństwa w ruchu drogowym. 

 

 

st. asp. Izabella Drobniecka 

Oficer prasowy KPP Inowrocław 

tel. 607-285-175 

Share on Google Plus

About Admin

    Blogger Comment
    Facebook Comment

0 komentarze:

Prześlij komentarz