W krzywym zwierciadle (15 lutego 2015)

Polska - kraj, który swą nazwę zawdzięcza plemieniu Polan. Słowo "Polanie" wywodzi się natomiast od słowa "pole". Minęło 1050 lat, a ludzie z pola wciąż są w centrum uwagi.

Wszystko zaczęło się w poniedziałek, kiedy to rozdano nagrody zwane Telekamerami. Oto gowiem okazało się, że Polacy jako największą rozrywkę uważają oglądanie rolnika i jego poszukiwania małżonki. Z kolei za najlepszy serial nasi rodacy uważają "Ranczo" opowiadające o jakiejś zapadłej wsi, a co za tym idzie również rolnikach i polach.

Specjalną Telekamerę jury przyznało kanałowi TVP Seriale. Nie mogło być inaczej wszakże kanał ten ma ogromne zasługi - emituje non stop ulubione "Ranczo".

W werdykcie "najlepsza aktorka" palce musiał maczać sam Szatan, bowiem nagrodę zgarnęła Szatan. Barbara Kurdej-Szatan pokonała m. in. Katarzynę Żak, która nominowana została oczywiście za serial "Ranczo". Laureatka ma jednak za sobą występy w "Plebani", której akcja działa się także na wsi, więc jest usprawiedliwiona.

Natomiast najlepszym aktorem został Michał Żebrowski znany z "Ogniem i mieczem" czy "Bitwy Warszawskiej". A bitwy jak wiadomo toczą się na polu.

W kategorii "muzyka" wygrała Sylwia Grzeszczak. Nie znam jej przebojów, ale z pewnością jako dziecko śpiewała "Rolnik sam w dolinie". Jako dziecko wystąpiła też w programie "Od przedszkola do (O)pola" i faktycznie, w dalszej karierze udało jej się wystąpić na festiwalu w tymże (O)polu.

Nie przebrzmiały jeszcze echa rozdania Telekamer, a już rolnicy ruszyli do Warszawy. Celem nie było jednak odbieranie gratulacji, a akcja protestacyjna. Nie może być bowiem tak, żeby najbardziej szanowana grupa społeczna zarabiała tak mało. Niestety na przeszkodzie stanęła policja wraz z alkomatami, co doprowadziło do zmasowanego odwrotu rolników. Nie wiadomo czy kierowcy traktorów dzień wcześniej świętowali zdobycie Telekamer.

A skoro przy Warszawie jesteśmy to palił się tam ostatnio most. Strażacy twierdzą, że pożar koło mostu nie miał żadnego związku z pożarem na moście. A zatem podpalenie? Niezadowoleni rolnicy? Swoją drogą to całkiem niedawno był tam jakiś wybuch w kamienicy, co jednoznacznie rozstrzyga, że wieś jest lepsza od miasta. Bo tam ani most się nie spali ani kamienica nie wybuchnie.

A co robią żony rolników kiedy akurat nie oglądają "Rancza" lub kawalerów z pobliskich miejscowości poszukujących drugiej połówki? Idą do kina na romans! W walentynkowy weekend tabuny fanek zaciągnęły swoich mężów/narzeczonych/chłopaków na "50 twarzy Greya". Film równie kontrowersyjny co obieranie ziemniaków. Przez kina przewinęło się więcej ludzi niż we wszystkich miastach Polski. Poziom filmu, jak twierdzą recenzenci to "wieś tańczy i śpiewa". A zatem wszystko się zgadza. A oto zwiastun filmu: {youtube}kGYAI88HbS8{/youtube}

Przejdźmy teraz do wiadomości zagranicznych: podpisano porozumienie dotyczące zwieszenie broni na Ukrainie. Wśród negocjatorów obecna była Angela Merkal, która nazwała kiedyś naszego prezydenta ziemniakiem. Był także prezydent Putin, którego wielu uważa za buraka. Nie mogło zabraknąć również prezydenta Ukrainy - zwanego niegdyś królem czekolady. A czekoladę robi się z kakao. A kakao rośnie na polu.

A ponieważ mowa o płodach ziemi takich jak, np. Ogórek należy wspomnieć, że Magdalena Ogórek oficjalnie rozpoczęła swoją kampanię wyborczą i wyruszyła w drogę po miastach i oczywiście wsiach.

Ale płody rolne to nie tylko warzywa, ale także soczyste owoce, które dają moc i energię. Udowodnił to nieraz Adam Małysz jedząc bułkę z bananem, a następnie wygrywając niejedne zawody. Dziś Małysz już nie skacze, ale przykład z niego biorą inni skoczkowie. Np. Peter Prevc, który jako pierwszy człowiek oddał lot na 250 metrów! Dzień później rekord ten pobił Anders Fannemel lądując na 251,5 metra. Dalej skoczył także Dimitri Wasiliew, ale on niestety skoku nie ustał. Ćwierć kilometra w powietrzu to musi być wsapaniałe uczucie. To prawie tak jakby przelecieć całą wieś.


Blog autora: http://www.santo-subito.blog.pl

 

Share on Google Plus

About Admin

    Blogger Comment
    Facebook Comment

0 komentarze:

Prześlij komentarz