„Ostatnia sobota karnawału – bezpieczne główne ciągi komunikacyjne”.

Taką nazwę miała akcja na drogach przeprowadzona przez policjantów z Komendy Powiatowej Policji w Inowrocławiu z soboty na niedzielę (14/15.02.15r.) na terenie powiatu. Niestety nie wszyscy skontrolowani kierowcy byli „w porządku”.  

 

Dzień (14.02.15r.) był ostatnią sobotą karnawału, gdzie wiele osób zaplanowało spędzenie wolnego czasu w sposób rozrywkowy. Można było przypuszczać, że w związku z tym niektórzy kierowcy mogą jechać po alkoholu.

Trzeba  pamiętać przede wszystkim o rozsądnym powrocie z imprez i spotkań towarzyskich. Ci odpowiedzialni zapewniają sobie dojazd do domu będąc pasażerami. Są jednak tacy, którzy po spożywaniu alkoholu, nie myślą w ogóle o bezpieczeństwie na drodze.Aby te osoby, najszybciej jak tylko się da, wyeliminować z ruchu i zapobiec kolizjom oraz wypadkom, policjanci w godz. 20.00 do 4.00 prowadzili akcję na drogach i kontrolowali stan trzeźwości kierowców.

W przypadku do osób, które mogły kierować po użyciu środków odurzających, mundurowi byli przygotowani na to, że użyją narkotesterów. Działania bezpośrednio nadzorował Zastępca Naczelnika Wydziału Ruchu Drogowego podkom. Sebastian Górski. Policyjne punkty kontrolne zorganizowane były w wielu miejscach powiatu inowrocławskiego. Na nich działało 22 funkcjonariuszy. 

Łącznie „zbadanych” na trzeźwość zostało 444 kierujących. W Lisewie Kościelnym gm. Złotniki Kujawskie wpadł w ręce Policji kierowca samochodu, który miał w organizmie 1,4 promila i tym samym popełnił przestępstwo. Grozi mu teraz kara pozbawienia wolności do lat 2. Akcja zakończyła się także zatrzymaniem 4 dowodów rejestracyjnych za zły stan techniczny pojazdu lub brak ważnych badań. 12 osób ukarano mandatami karnymi, głównie za brak dokumentów uprawniających do kierowania, 4 osoby zostały pouczone. Pamiętaj ! Trzeźwy kierowca, to kierowca rozważny i odpowiedzialny.  Jazda na "podwójnym" gazie jest zawsze złym doradcą !

 

st. asp. Izabella Drobniecka 

Oficer Prasowy KPP Inowrocław 

tel. 607-285-175 

Share on Google Plus

About Admin

    Blogger Comment

0 komentarze:

Prześlij komentarz