Komunikaty policyjne

Komunikaty policyjne z 2 i 3 lutego 2015 roku.

Z wózkiem po złom

Patrol Policji z Inowrocławia zatrzymał mężczyznę z wózkiem. Nic by w tym nie było dziwnego, gdyby nie fakt, że wózek ten ukradł, by wozić nim złom. Teraz mężczyzna odpowie za kradzież.

Za kradzież grozi do 5 lat więzienia. Z taką kara musi liczyć się mężczyzna, który ukradł wózek. Kilka dni temu (30.01.2015r.) dyżurny Policji skierował patrol w rejon ul. Magazynowej, gdzie miał „spacerować” mężczyzna z dziecięcym wózkiem. Już wtedy było podejrzenie, że wózek może pochodzić z kradzieży. Mundurowi zatrzymali 34 latka, który miał 2,8 promila alkoholu w organizmie. Nie umiał wytłumaczyć czyj jest ten wózek i skąd go ma. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu, gdzie trzeźwiał. Następnego dnia (31.01.2015r.) policjanci ustalili, że wózek został skradziony z jednej z klatek schodowych przy ul. Dworcowej w Inowrocławiu. Mężczyzna usłyszał zarzut kradzieży. Szybko też wyszło na jaw, że dziecięcy wózek miał mu się przydać podczas "wypraw" na złom. Odzyskany przedmiot już wrócił do właścicielki, a mężczyzna odpowie teraz za kradzież.

 

 

Mimo upływu dwóch lat od napadów nie uniknie kary

Policjanci nie zapominają o „starych” sprawach. Gdy tylko pojawia się nowy trop, postępowania są podejmowane, by ponownie je przeanalizować. Tak właśnie jest w przypadku zatrzymanego przez barcińskich funkcjonariuszy 21-latka, który odpowie za dwa napady z niebezpiecznym narzędziem, których dopuścił się na terenie Inowrocławia. 

Kilka dni temu (31.01.15) policjanci z Barcina, pow. żniński, zatrzymali mężczyznę, którego wytypowali jako podejrzewanego o włamania na terenie miasta. Zgromadzone przez nich informacje pozwoliły na przypuszczenie, że ten sam człowiek może mieć związek z rozbojami na terenie Inowrocławia z 2013 roku. Dlatego policjanci ponownie przeanalizowali materiał dowodowy dwóch postępowań. Wtedy nastąpił przełom w tych sprawach. Zebrane dowody wskazują na to, że 21-latek w 2013 roku wraz z jeszcze jednym mężczyzną napadli na dwa sklepy. Zamaskowani weszli do nich, przedmiotem przypominającym pistolet zastraszyli obsługę i w jednym przypadku zabrali utarg. Za drugim razem im się to nie udało, bo zostali spłoszeni. Wczoraj (2.02.15) inowrocławscy kryminalni postawili 21-latkowi zarzut rozboju i usiłowania rozboju. Doprowadzony do oskarżyciela mężczyzna, jeszcze tego samego dnia, został objęty policyjnym dozorem. Za rozbój z niebezpiecznym narzędziem grozi mu kara pozbawienia wolności do 12 lat, ale nie krócej niż 3. Policjanci nadal pracują nad namierzeniem drugiego podejrzewanego. 

 

 

st. asp. Izabella Drobniecka

Oficer Prasowy KPP Inowrocław 

 

Share on Google Plus

About Admin

    Blogger Comment

0 komentarze:

Prześlij komentarz