Kolizja z promilami w Szarleju

Kruszwiccy policjanci zatrzymali mężczyznę, który najpierw spowodował kolizję, a potem uciekał, by uniknąć odpowiedzialności.

Odpowie za zagrożenie w ruchu drogowym oraz kierowanie pojazdem po alkoholu.

Wczoraj (09.02.2015r.) około godz. 20.00 w m. Szarlej gm. Kruszwica kierujący samochodem Skoda Octavia, podczas manewru wymijania zjechał na przeciwległy pas ruchu i spowodował kolizję z samochodem VW Golf. Kierowca skody chwilę potem, jakby nigdy nic, odjechał z miejsca zdarzenia. Za nim ruszył kierowca VW Golfa, który jednocześnie powiadomił Policję. Patrol z Kruszwicy podjął interwencję i kilkanaście kilometrów od m. Szarlej zatrzymał kierującego skodą. Po sprawdzeniu stanu trzeźwości mundurowi ustalili powód ucieczki z miejsca kolizji. 40 letni mieszkaniec Inowrocławia miał 2,26 promila alkoholu w organizmie.

Został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu. Po wytrzeźwieniu mężczyzna usłyszy zarzut kierowania pojazdem po alkoholu za co grozi kara do 2 lat więzienia. Ponadto spowodował on zagrożenie dla bezpieczeństwa w ruchu drogowym czego skutkiem była kolizja drogowa. Dlatego zgodnie z kodeksem wykroczeń grozi mu teraz areszt, ograniczenie wolności albo grzywna.

st. asp. Izabella Drobniecka

Oficer Prasowy KPP Inowrocław

tel. 607-285-175

Share on Google Plus

About Admin

    Blogger Comment
    Facebook Comment

0 komentarze:

Prześlij komentarz