Ferie w Toruniu

Pierwszego dnia ferii zimowych uczniowie klas IV-VI Szkoły Podstawowej im. AK w Chełmcach wybrali się wraz z nauczycielami p. U. Kołodziejską, p. M. Zawadzką oraz p. D. Malickim na wycieczkę do historycznego miasta Toruń. 

Miasto to jest jednym z niewielu miast, w którym cenne zabytki harmonijnie współistnieją ze współczesnością. Dlatego też nasza wycieczka była bardzo zróżnicowana.

Począwszy od nowoczesności czyli Cinema city, w którym nasi uczniowie z zaciekawieniem oglądali film pt. „Tajemnice lasu”, aż po zwiedzanie wielu historycznych miejsc.

Zaczynając od części kulturalnej, poprzez teatr W. Horzycy, teatr Baj Pomorski oraz Stare Miasto wraz ze stojącym na staromiejskim rynku pomnikiem Mikołaja Kopernika,  przy którym uczniowie chętnie robili sobie zdjęcia. Podążając dalej średniowiecznymi murami obronnymi dotarliśmy do ruin zamku krzyżackiego i do jego lochów, co było wielką atrakcją.

Wiele ciekawych miejsc przykuło naszą uwagę począwszy od MacDonald's, Krzywą Wierzę aż po Bulwar Filadelfijski, po którym przechadzając się i podziwiając widoki zbieraliśmy siły do powrotu do Chełmc. 

 

Autor: Monika Zawadzka

Share on Google Plus

About Admin

    Blogger Comment

0 komentarze:

Prześlij komentarz