Za brawurową jazdę przez Inowrocław grozi mu do 2 lat więzienia

Policyjne patrole interweniowały w związku ze zgłoszeniem o kolizji drogowej, w której brał udział pijany kierowca VW Golfa. W efekcie działań mundurowych, 35 letni mieszkaniec województwa śląskiego, został zatrzymany. Odpowie teraz za kolizję drogową i kierowanie pojazdem po alkoholu.

Warto podkreślić, że Policję o zachowaniu kierowcy powiadomił anonimowy rozmówca. 

W niedzielę (18.01.2015r.) policjanci postawili zarzut prowadzenia pojazdu po alkoholu 35 letniemu mieszkańcowi Śląska. Trzeźwiał on w policyjnym areszcie od soboty, kiedy to około 11.30 został zatrzymany na ul. Roosevelta w Inowrocławiu.

Cała sytuacja „rozegrała się” po tym jak, policyjne patrole otrzymały informację o kierowcy VW Golfa, który spowodował kolizję drogową i próbował uciec z miejsca. Uszkodzony samochód VW Golf przy ul. Roosevelta zauważył patrol Wydziału Ruchu Drogowego, który natychmiast podjął interwencję. Na widok radiowozu kierowca nie dawał za wygraną i usiłował, cofając pojazd, odjechać. Policjanci uniemożliwili mu to, blokując drogę wyjazdu i zabierając kluczyki.

Działania policjantów na miejscu pozwoliły na ustalenie, że mężczyzna wykonując manewr skrętu w prawo uderzył w ogrodzenie posesji przy ul. Roosevelta. W momencie zatrzymania go mężczyzna był agresywny, wulgarny i nie wykonywał poleceń wydawanych przez policjantów. Nic mu to nie dało, bo chwilę później został umieszczony w policyjnym areszcie, do wytrzeźwienia. Badanie na zawartość alkoholu wykazało, że miał on ponad 3 promila alkoholu w organizmie. Wczoraj (18.01.2015r.) mężczyzna usłyszał zarzut kierowania pojazdem po alkoholu. Odpowie też za spowodowanie kolizji. Policjanci zatrzymali mu prawo jazdy. Zabezpieczony też został do dalszych czynności samochód VW. Mężczyźnie grozi teraz do 2 lat więzienia. 

st. asp. Izabella Drobniecka 

Oficer Prasowy KPP Inowrocław 

tel. 607-285-175

 

Share on Google Plus

About Admin

    Blogger Comment
    Facebook Comment

0 komentarze:

Prześlij komentarz