"Oni tworzyli naszą historię"

Jeszcze dwa tygodnie Urząd Marszałkowski wraz z organizatorami czeka na prace gimnazjalistów i uczniów szkół ponadgimnazjalnych dotyczące losów zapomnianych i nieznanych bohaterów naszego regionu oraz wspomnienia uczestników i świadków ważnych wydarzeń. 

 

W ramach siódmej edycji Wojewódzkiego Konkursu im. gen. Bryg. Elżbiety Zawackiej „Oni tworzyli nasza historię” uczniowie szkół gimnazjalnych oraz ponadgimnazjalnych mogą zgłaszać  prace dotyczące nieznanych bohaterów swojego regionu. 

Organizatorem konkursu jest Urząd Marszałkowski wraz z Kujawsko-Pomorskim Kuratorem Oświaty, Fundacją Generał Elżbiety Zawackiej, Archiwum  i Muzeum Pomorskim AK oraz Wojskowej Służby Polek w Toruniu, a także z Biblioteką Pedagogiczną im. gen. bryg. prof. Elżbiety Zawackiej w Toruniu.

Konkurs ma na celu rozwijanie wiedzy historycznej o naszym regionie. Dla laureatów konkursu przygotowane zostały nagrody finansowane i rzeczowe. Za zajęcie pierwszego miejsca w obu kategoriach – do 3 tys. zł, za drugie miejsce – do 2 tys. zł, za trzecie miejsce – do 1 tys. zł.

Szkoły, których uczniowie zwyciężyli w obu kategoriach otrzymają nagrody rzeczowe za kwotę do 2,5 tys. zł. Nagrody trafią także do nauczycieli – opiekunów autorów zwycięskich prac w obu kategoriach. Opiekun autora pracy, która zajęła I miejsce, otrzyma nagrodę w wysokości do 2 tys. zł brutto, zdobywcy II miejsca  do 1,5 tys. zł, zaś III do  1 tys. zł.

Pracę należy przesłać na adres Biblioteki Pedagogicznej im. gen. Bryg. Prof. Elżbiety Zawackiej,ul. Gen J. H. Dąbrowskiego 4, 87-100 Toruń.  

 

Share on Google Plus

About Admin

    Blogger Comment
    Facebook Comment

0 komentarze:

Prześlij komentarz